top of page

Perlīts

DAUDZVEIDĪGS MINERĀLS
Pielietojums:

Būvniecība

Dārzkopība un lauksaimniecība

Centralizētā siltumapgāde

Rūpniecība

Kas ir Perlīts?

MATERIĀLS AR PLAŠU PIELIETOJUMA KLĀSTU

Perlīts ir vulkāniskas izcelsmes iezis. To sauc arī par vulkānisko stiklu, jo to dabiski veido dzesēšanas lavas hidratācija. Rezultātā šis minerāls satur salīdzinoši lielu daudzumu ķīmiski saistīta ūdens. Šī funkcija izraisa tā paplašināšanos.

 

Izplešanās ir tehnoloģisks process, kura rezultātā perlīts palielina savu apjomu pat vairākas reizes. Šī procesa rezultātā tiek iegūts uzpūsts perlīts: materiāls ar ļoti mazu svaru un spēju aizturēt ūdeni. Pateicoties šīm funkcijām, to izmanto daudzās nozarēs.

 

Perlīts dabā sastopams daudzās vietās visā pasaulē. Lielākā daļa zināmo resursu atrodas Turcijā, savukārt Eiropā visbiežāk sastopams Karpatos – Slovākijā, Ungārijā un Ukrainā.

 

Uzpūsts perlīts vai dārzkopības perlīts, kas ir viegli smalku graudu veidā, parasti ir komerciāli pieejams. Polijā šis materiāls ir izmantots neilgu laiku. Pateicoties unikālajām īpašībām, tas ātri iegūst popularitāti būvniecībā, dārzkopībā un citās nozarēs.

Pielietojums

Kur tiek
izmantots?

  1. Būvniecībā: Universāls materiāls ar plašu pielietojumu

  2. Dārzkopībā un lauksaimniecībā: Palielina drenāžu, uzlabo augsnes struktūru, aizsargā stādus salnu laikā, kā arī saglabā ūdeni un barības vielas kompostā.

Būvniecībā

PAPLAŠINĀTS PERLĪTS

Izpūstu perlītu iegūst, apdedzinot perlīta rūdu temperatūrā līdz 1000 ° C. Rūdas ķīmiskais sastāvs un izplešanās procesa parametri padara to par ļoti universālu materiālu ar plašu pielietojumu. Tas ir viegls materiāls, ķīmiski inerts un izturīgs pret augstām temperatūrām.

 

To plaši izmanto galvenokārt kā izolatoru būvniecībā, izolējošās betona grīdās, apmetumos, bēniņu izolācijā un skursteņu izolācijā.

jawar-perlit-buvnieciba.jpeg

Dārzkopībā un lauksaimniecībā

PERLĪTS DĀRZKOPĪBĀ

Dārzkopības perlīts dārzkopībai ir ideāls materiāls dažāda veida substrātiem, siltumnīcas kultūrām vai hidroponiskai audzēšanai. Dārzkopības perlīts parādās neregulāras formas porainu granulu veidā, pateicoties kurām tas ļoti labi saglabā ūdeni. To raksturo augsta sterilitāte, tā ir arī ķīmiski inerta. Perlīts kā dabā sastopams iezis nesatur cilvēka veselībai un dzīvībai kaitīgas vielas. Tas palielina drenāžu, uzlabo augsnes struktūru, aizsargā stādus salnu laikā, kā arī saglabā ūdeni un barības vielas kompostā.

JAWAR-PERLITS-DARZKOPIBA-LAUKSAIMNIECIBA.jpeg
Dārzkopībā
bottom of page